אחרי הקולנוע / After Cinema / 20.8.2010-17.7.2010

התערוכה “אחרי הקולנועתיפתח בימים שאחרי פסטיבל הקולנוע בירושלים, ותעסוק בשינויים העוברים על החומר הקולנועי כאשר הוא מתורגם למדיות אחרות. התערוכה משתנה והופכת לסט פתוח לעבודת וידאו חדשה, ובמקום יתארחו מוזיקאים ואמנים ויתקיימו הקרנות נדירות.

התערוכה תפתח ב-17 ביולי 2010.

בערב הפתיחה יוקרן Screenplay של האמן האמריקאי כריסטיאן מרקליי בליווי מוזיקה חיה של שתי קבוצות מוזיקאים, ביניהם: אורי ליכטיק, אלכס דרולינוביץ, מאיה דוניץ, קרן רוזנבאום ורם גבאי. עבודתו של מרקליי היא פרטיטורה גרפית, סרט שמשמש כתווים. שני ההרכבים יבצעו את הסרטחי פעמיים. בנוסף יוצגו עבודות של אמנים מהארץ ומחול שחוקרות את המבנה הקולנועי וחושפות או מפרקות את האשליות הקולנועיות של סינכרוניזציה, נראטיב ודוקומנטציה.

Ayelet Ben Dor, BARBARA, 2010

האמנית איילת בן דור יוצרת קולגאינטימי ופורנוגרפי מחומרים של אנימציה, וידאו, פרפורמנס ומטאל. זוהי עבודת משאפ שמתרגמת טכניקות קולנועיות ליצירה שחורגת ממסגרות מדיום וזאנר.

Rotem Linial

רותם ליניאל מציגה מכונות הקרנה מאולתרות מעין שעון או מקרן עם שני גלגלי צבעים עליו, אחד על מחוג השעות ואחד על הדקות. לאורך 24 שעות מוקרן כל פעם דימוי אחר, עם שינויים אופטיים המזכירים כתמי רורשאך.

מיה ענבר דוגמת מהאינטרנט קטע נגינה קלאסי מתוך האחים מרקס, מעלה ומורידה אותו שוב ושוב עד שהתמונה הופכת אחרת באופן כזה שהשינוי חמקמק וכמעט שאינו מורגש. בר פבר מעמיד מיצג שמבוסס על דימויים דיגיטליים שחוקים וחשיפת יתר.

Maya Zack

בחלקה השני של התערוכה, מתחילת אוגוסט ועד סופו, מאיה זק תקים ותצלם פרויקט וידאו חדש, “חוק שחור לבן“, שבמהלכו יצולם סרט קצר. במסגרת תהליך העבודה יוקם סט צילום, הכרוך הדוקות בחלל של יפו 23, שיתקיים גם כמיצב פיסולי, ויהיה פתוח לקהל בזמן הקמתו ואף בחלק מימי הצילום.

תכנית התערוכה

press release in english

Advertisements
%d bloggers like this: